Schema

Här hittar du som är deltagare i En Frisk Generation ditt översiktliga schema för den kommande perioden. Schema med exakta tider och platser får du av din ledare. Klicka på ditt gruppnamn för att se schemat.

VIKINGASKOLAN

Grupp Gul

  • JANUARI – Judo, Capoeria & Skridskor
  • FEBRUARI – Handboll, Cheerleading, Skidåkning, Akrodans & Friskis&Svettis
  • MARS – Bågskytte, Karate, Taekwondo
  • APRIL – Innebandy & Frisbeegolf
  • MAJ – Matlagning, Orientering, Miljöverkstan, Löpträning, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Röd

  • JANUARI – Handboll, Capoeria & Skridskor
  • FEBRUARI – Judo, Cheerleading, Skidåkning, Akrodans & Friskis&Svettis
  • MARS – Bågskytte, Innebandy, Taekwondo
  • APRIL – Karate & Frisbeegolf
  • MAJ – Matlagning, Orientering, Miljöverkstan, Löpträning, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Rosa

  • JANUARI – Capoeria & Skridskor
  • FEBRUARI – Cheerleading & Akrodans
  • MARS – Taekwondo & Bågskytte
  • APRIL – Uppdateras snart
  • MAJ – Orientering, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Grön

  • JANUARI – Capoeria & Skridskor
  • FEBRUARI – Cheerleading & Akrodans
  • MARS – Taekwondo & Bågskytte
  • APRIL – Uppdateras snart
  • MAJ – Orientering, Familjeloppet & Avslutning

HÖGLUNDASKOLAN

Grupp Blå

  • JANUARI – Basket & Fotboll
  • FEBRUARI – Boxning, Cheerleading, Skidåkning & Bågskytte
  • MARS – Dans, ABC-föräldrastöd & BJJ
  • APRIL – Handboll & Ultimate Frisbee
  • MAJ – Kickboxning, Miljöverkstan, Orientering, Löpträning, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Orange

  • JANUARI – Boxning & Fotboll
  • FEBRUARI – Basket, Cheerleading, Skidåkning & Bågskytte
  • MARS – Dans, ABC-föräldrastöd & BJJ
  • APRIL – Handboll & Ultimate Frisbee
  • MAJ – Kickboxning, Miljöverkstan, Orientering, Löpträning, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Lila

  • JANUARI – Fotboll
  • FEBRUARI – Cheerleading & Bågskytte
  • MARS – BJJ
  • APRIL – Ultimate Frisbee
  • MAJ – Orientering, Familjeloppet & Avslutning

Grupp Turkos

  • JANUARI – Fotboll
  • FEBRUARI – Cheerleading & Bågskytte
  • MARS – BJJ
  • APRIL – Ultimate Frisbee
  • MAJ – Orientering, Familjeloppet & Avslutning

GULLREGNSSKOLAN

Grupp Delta & Gamma

  • JANUARI – EFG-Utmaningen & Simning
  • FEBRUARI – EFG-PASS & Skridskor
  • MARS – Fäktning, EFG-PASS & Matlagning
  • APRIL – Matlagning

NANNY PALMKVISTSKOLAN

Grupp Röd

  • JANUARI – Taekwando & Pardans
  • FEBRUARI – Taekwando, Dans, Brottning & Innebandy
  • MARS – Skidresa, Brottning, Träning med Nordic Wellness & Karate
  • APRIL – Tennis

Grupp Blå

  • JANUARI – Taekwando & Pardans
  • FEBRUARI – Taekwando, Dans, Innebandy & Brottning
  • MARS – Skidresa, Brottning, Träning med Nordic Wellness & Karate
  • APRIL – Tennis